Informace

Vaše nejčastější dotazy k focení

Kdo je v atelieru při focení?

Fotíme v Ostravě – Mariánských Horách. Po dobu focení asistuje případně vizážistka případně kadeřnice, záleží na dohodě.

Jak dlouho se fotí ?

Každé focení v průměru trvá cca 2 hodiny, záleží jestli focení předchází úpravy líčení v tom případě je nutné počítat s prodloužením času cca o 1 hodinu navíc. 

Nejsem modelka…

Není ošklivých žen, jsou jen ženy, které nevědí, jak se učinit krásnými. (Ninon de Lenclos)

Jaké oblečení si mám vzít s sebou ?

Čím odvážnější model, tím zajímavější fotografie. Například – šaty, prádlo, punčochy síťované, korzety, šperky, lodičky a vše co podtrhne vaši ženskou krásu.

Líčení a vlasy?

Záleží jak se rozhodnete, zda pro vlastní nalíčení a učesání a nebo je  možné zajistit po domluvě vizážistku a kadeřnici. V případě zájmu o úpravu vizážistkou a kadeřnicí je nutné toto sdělit při sjednávání focení ať je dost času na jejich zajištění.

Jak dlouho dopředu se objednat, kdy si mohu fotografie vyzvednout ?

Objednávky focení stačí 14 dnů předem. Možno však zajistit si termín i dva měsíce dopředu. V případě, že budete chtít vizážistku a nebo kadeřnici, před focením si potvrdíme termín znovu. Termín předání fotografií cca 10 – 20 dní. Platí se předem záloha 50% z celkové ceny. 

Focení s dětmi – co s sebou?

Vezměte s sebou více druhů oblečení, bílé, černé nebo barevné. Všechno oblečení by mělo být pokud možno bez nápisů, obrázků či velkých vzorů. Dítě aby se cítilo příjemně a rychle si zvyklo na nové prostředí, je dobré vzít jeho oblíbené hračky. Doba focení u dětí je kratší  u malých dětí cca 45 min.

Co se stane s nepoužitými záběry?

Tyto záběry jsou minimálně 4 roky archivovány na CD v plné kvalitě. Kdykoli se dají dokoupit dle aktuálního ceníku. Fotografie dostanete všechny v náhledech, ale jsou pouze pro prohlížení v počítači.